Kampanie – stop przemocy

Dzięki internetowi i kampaniom społecznym możemy dowiedzieć się coraz więcej na temat różnorakich rodzajów przemocy i agresji stosowanych na przykład w domu rodzinnym, jak też w szkole czy w miejscu pracy. Bez wątpienia przemoc psychiczna to zagadnienie, któremu trzeba przeznaczyć sporo czasu, aby poznać jego przyczyny, jak też powikłania i skutki, które mogą zaciążyć na całym dorosłym życiu.
Agresja i przemoc – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że dzięki kampaniom społecznym na przykład takim jak stop przemocy, jesteśmy w stanie dowiedzieć się o wiele więcej na temat agresji czy przemocy.

Głównie w takiej kampanii dowiemy się jak, że przemoc to nie tylko bicie czy wymierzanie kar, niemniej jednak również przemoc emocjonalna, przemoc psychiczna i oczywiście przemoc seksualna, które wiążą się z poważnymi traumami i powikłaniami ciągnącymi się również w dorosłym życiu (więcej informacji: stop przemocy). Dlatego tak ważne jest edukowanie społeczeństwa w kwestii przemocy, jej objawów, jak również metod a także technik zapobiegania agresji i reagowania na nią. Ze stuprocentową pewnością takie kampanie uwrażliwia nas na dobro drugiego człowieka i wyczulają na charakterystyczne objawy przemocy wobec kobiet czy dzieci. Coraz więcej pojawia się artykułów a także badań zajmujących się tematyką przemoc psychiczna wobec dziecka. Jest to zwłaszcza istotne, ponieważ trauma w tak młodym wieku może prowadzić do bardzo istotnych powikłań w życiu dorosłym, na przykład takich jak nawracające poważne i ciężkie w przebiegu stany depresyjne.

Zobacz: stop przemocy.