Stacja kontroli pojazdów

Każda osoba, która posiada samochód albo inny pojazd mechaniczny musi o niego należycie dbać. Trzeba regularnie wykupować polisę OC i AC, trzeba też regularnie wykonywać przegląd rejestracyjny. Zanim jednakże udamy się na stację testom aut warto dowiedzieć się, ile on wnikliwie kosztuje i jak przebiega – krok po kroku.

Przegląd techniczny pojazdu wykonuje się w stacji kontroli pojazdów. Jego celem jest dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego. Jeżeli w trakcie przeprowadzanego badania technicznego zostaną wykryte poważne usterki, które mogą zagrażać bezpieczeństwu na drodze osoba przeprowadzająca badanie techniczne ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny auta. Wówczas diagnosta da nam dodatkowe 14 dni na naprawę wykrytych usterek i ponowne przeprowadzenie kolejnego badania technicznego (zobacz więcej: myjnia Bielsko-Biała). Tego typu przegląd jest obowiązkowy dla większości aut mechanicznych.
Przegląd auta Bielsko w każdym momencie składa się z dwóch kluczowych etapów i należą do nich:
– Identyfikacja pojazdu na podstawie nr VIN i dowodu rejestracyjnego,
– Kontroli działania podzespołów i układów pojazdu pod kątem bezpieczeństwa i wpływu na środowisko.
Jeśli samochód w trakcie testom na stacji testom samochodów nie ujawni żadnych powarznych błędów to osoba przeprowadzająca przegląd go zaakceptuje. Powinno się też pamiętać o tym, że prawie każde badanie techniczne jest istotne rok czasu. Jeśli nie pamiętamy, kiedy dokonywaliśmy ostatniego przeglądu warto spojrzeć w dowód rejestracyjny – tam jest wbita data ostatniego badania technicznego jak też, kiedy ma być przeprowadzona następna kontrola auta albo innego pojazdu.

Więcej informacji: badanie techniczne pojazdu.