Złamanie miednicy – odszkodowanie

Powinniśmy uzmysławić sobie, że jeśli np ucierpieliśmy w trakcie wypadku drogowego, to mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu powinno być wypłacane przez ubezpieczyciela, u którego sprawca zdarzenia ma wykupioną aktualną polisę OC.
Odszkodowanie powypadkowe – co trzeba mieć świadomość tego?
Niestety do wypadków na polskich drogach dochodzi coraz częściej, a wtedy konsekwencje zdrowotne mogą być bardzo poważnym.

Złamana miednica odszkodowanie powinno być wypłacone w stosownie wysokiej kwocie, ponieważ uszkodzona miednica wiąże się z licznymi poważnymi konsekwencjami, które mogą wpłynąć na nasze życie w dłuższej perspektywie czasu. Trzeba zacząć od tego, że jeżeli doznaliśmy wypadku i odczuwamy silne bóle w okolicach miednicy, to jak najszybciej musimy zostać przewiezieni na oddział ratunkowy, ponieważ złamana miednica to też wysokie ryzyko uszkodzenia narządów wewnętrznych a także krwotoków wewnętrznych, które zagrażają naszemu życiu. Odszkodowanie za złamanie miednicy spoczywa na firmie ubezpieczeniowej, jednakże częstą praktyką jest to, że ubezpieczyciele zaniżają wartość należnej rekompensaty. Dlatego też należy skrupulatnie akumulować wszelką dokumentację medyczną, która potwierdza wydatki poczynione na odzyskanie zdrowia, a więc musimy akumulować wszelkie rachunki za leki, wizyty u rehabilitantów, wizyty u fachowców lekarzy. Ponadto w takim przypadku mamy prawo ubiegać się również o zadośćuczynienia za straty fizyczne a także psychiczne.

Zobacz: Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.