Biuro aktuarialne – usługi

Usługi finansowe oraz aktuarialne oferują firmy, które w swoich szeregach mają tylko wykwalifikowanych aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem. Trzeba zaznaczyć, że wycena aktuarialna tyczy się nie tylko i wyłącznie wyceny finansowej firm czy spółek, ale także wartości niematerialnych, prawnych czy oceny analizy planów modernizacyjnych.
Kiedy potrzebna jest wycena aktuarialna?
Jak się okazuje, wycena finansowa raz aktuarialna potrzebna jest w znaczącej liczbie przypadków, na przykład wtedy, kiedy planujemy sprzedaż przedsiębiorstwa lub również jego podział czy połączenie z inną firmą.

Wycena finansowa spółek jest potrzebna w przypadku ich fuzji lub też podziału (źródło: wyceny aktuarialna). Nie zapominajmy również o tym, że wyceny finansowe są niezbędnym elementem np w sytuacji opracowywania koncepcji rozwoju firmy czy wprowadzenia nowej koncepcji podatkowej dla firmy. Co za tym idzie, biuro aktuarialne oferuje bardzo szeroki wachlarz usług inwestycyjnych oraz aktuarialnych, które nieustannie dostosowane są do potrzeb klientów (sprawdź też: wycena spółki). Takie usługi oferowane są także na rzecz instytucji, np prokuratur, sądów, jak także w komisji nadzoru finansowego. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że firma aktuarialna opracowuje różne modele rozwojowe dla przedsiębiorców działających w różnych branżach. Analizie poddawane są też pracownicze plany kapitałowe. Wyceny finansowe dotyczą także procesów upadłościowych oraz likwidacyjnych. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wykonują profesjonalne oraz rzetelne wyceny finansowe raz aktuarialne na zlecenie różnych klientów.

Źródło: firma aktuarialna.