Wycena aktuarialna

W przypadku fuzji spółek, przejęcia lub również sprzedaży firmy należy skorzystać z usług firm, które zajmują się profesjonalnymi wycenami finansowymi a także aktuarialnymi. Powinno się podkreślić, że biuro aktuarialne oferuje usługi powiązane z wyceną firm, spółek, instytucji, niemniej jednak także związane z oceną oraz analizą projektów majątkowych czy modernizacyjnych.
Jak działają firmy aktuarialne?
Firmy aktuarialne oferują kompleksowe usługi finansowe, które obejmują zarówno profesjonalne doradztwo, jak również analizę a także ocenę projektów finansowych, jak także przygotowywanie raportów związanych z wycenami inwestycyjnymi oraz aktuarialnymi, które dotyczą podmiotów gospodarczych albo jedynie ich części.

Warto mieć na uwadze o tym, że wycena aktuarialna wymaga przede wszystkim profesjonalizmu, a więc gruntownych kwalifikacji, jak też doświadczenia w tym zakresie, dlatego warto korzystać z usług doświadczonych firm, w zespole których znajdziemy aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem (zobacz również: wyceny aktuarialna). Warto dodać też o tym, że firma aktuarialna oferuje własne usługi nie tylko i wyłącznie podmiotom prywatnym, ale również instytucjom przy urzędom (źródło: wycena firmy). Takie wyceny są potrzebne w głównej mierze wtedy, jeżeli już chcemy zmodyfikować strategię podatkową albo również planujemy zaciągnięcie kredytu w instytucji bankowej, a nie jesteśmy w stanie obiektywnie wycenić swoich zdolności kredytowych. Wyceniane są także wartości niematerialne czy prawne, np tj. patenty czy relacje z klientami oraz znak towarowy oraz marka. Warto być świadomym również o tym, że wycenie podlegają instrumenty finansowe.

Dodatkowe informacje: wycena aktuarialna.